جراحی های صورت

جراحی های صورت

جراحی های صورت

جراحی های صورت شایع ترین نوع از انواع جراحی های زیبایی هستند. داشتن چهره ای زیبا و رفع نقایص احتمالی صورت به هیچ سن و جنسیتی محدود نمی شود. اگرچه تصور می شود که بیشتر مراجعین به کلینیک های زیبایی زنها  هستند اما واقعیت این است که تمایل آقایان  برای انجام جراحی زیبایی صورت در سال های اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است.

جراحی های صورت

نکات مهمی وجود دارد که قبل از جراحی های صورت  لازم است به آن دقت کنید .  اگر  دلایلی که میخواهید  جراحی کنید این است که : ۱- کار بهتری پیدا کنید ۲- جهت زندگی خود را تغییر دهید ۳- صاحب موقعیت های بهتری در زندگی شوید . در انجام جراحی عجله نکنید . و لازم است دیدگاه خود به جراحی و زیبایی و توقع خود از حاصل جراحی را عوض کنید . بهتر است قبل از جراحی صورت  با یک روانپزشک مشورت کنید

انواع جراحی های صورت

۱-عمل جراحی Rhinoplasty (زیبایی بینی) :

جراحی بینی یا رینوپلاستی جزء یکی از محبوب ترین جراحی های  صورت محسوب می شود. یک جراح متخصص و با تجربه می تواند بینی های بزرگ و پهن را که روی آن قوز دارد یا کج شده است و به طور طبیعی یا در اثر یک آسیب از مرکز خارج شده است، به خوبی اصلاح کند.اندازه و فرم بینی تاثیر بسزایی در چهره فرد  دارد. کاهش یا افزایش اندازه بینی، تغییر شکل بینی و رفع بد فرمی آن با عمل جراحی بینی امکان پذیر می گردد.

رینوپلاستی جراحی است که بسیاری از نقایص بینی  فرد را اصلاح می کند. امروزه رینوپلاستی سنتی کمابیش جای خود را به رینوپلاستی تقویتی داده است. در رینوپلاستی تقویتی هدف صرفا کوچک کردن بینی نیست، بلکه ممکن است قسمت‌هایی از بینی تقویت شده تا در عین حفظ عملکرد صحیح بینی، نتیجه نهایی زیباتر باشد.

جراحی های صورت

۲- عمل جراحی بالا کشیدن ابرو

جراحی بالا کشیدن ابرو اغلب در افرادی که مایل به جوانسازی چهره، به ویژه در منطقه اطراف چشم هستند، انجام می شود. با افزایش سن پوست صورت  افراد شروع به از دست دادن کشش می نماید و چین و چروک در اطراف چشم، دهان و فک نمایان می گردد. جراحی بالا کشیدن ابرو می تواند با رفع افتادگی ابرو، چین و چروک پلک را نیز کاهش دهد و به سفت شدن پوست آن کمک نماید.

عمل بالا کشیدن ابرو معمولا برای افراد میانسال و بالاتر که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی ابرو شده اند توصیه می شود. در بسیاری از موارد این عمل به طور همزمان با جراحی پلک انجام می شود تا اثربخشی آن در چشم بیشتر به چشم بیاید انواع روش‌های بالا کشیدن ابرو عبارتند از تزریق بوتاکس، استفاده از لیزر، هایفوتراپی، لیفت با نخ و لیفت با جراحی است

جراحی های صورت

۳- جراحی لیفت گردن

بافت سست شده و افتاده ی گردن نتیجه ی ضعیف شدن ماهیچه های گردن است. با جراحی لیفت گردن یا جراحی غبغب می توان پوست و بافت شل شده ی زیر گلو را که اثر افزایش سن فرم خود را از دست داده است احیا کرد. یک جراح می تواند این مشکلات را به وسیله ی تعدیل و حذف ماهیچه های گردن و خارج کردن چربی ها برطرف کند. لیفت گردن معمولا همراه با لیفت صورت انجام می شود. مانند سایر جراحی ها احتمال خیلی کمی برای عفونت وجود دارد که با دارو می توان جلوگیری کرد. دوران نقاهت این عمل هم حدودا دو هفته طول می کشد.

۴- جراحی زیبایی فرم چانه

چهره اولین چیزی است در برخورد با دیگران دیده می شود و از این رو اعتماد بنفس افراد به آسانی در صورت عدم رضایت از یک ویژگی خاص در چهره از بین می رود. عمل جراحی چانه راه حلی مناسب برای افرادی است که از ظاهر چانه خود احساس رضایت ندارند. این نوع جراحی برای پر کردن چانه و یا تغییر شکل کلی آن با هدف ایجاد تناسب با سایر اجزای صورت انجام می گیرد.

۵- جراحی زیبایی برداشتن خال

جراحی های صورت

یکی دیگر از جراحی صورت برداشت خال است که  به دو روش لیزر و جراحی انجام می شود که روش جراحی شامل سه حالت، خارج سازی کامل تراشه ای، بیوپسی پانچ و جراحی برشی است. احتمال برگشت خال در روش جراحی بسیار کم است. همچنین خال هایی که احتمال بدخیمی آن ها وجود دارد حتما باید توسط جراحی خارج شوند و برای بررسی به آزمایشگاه فرستاده شوند. زیرا لیزر خال را تخریب می کند و امکان آزمایش و بررسی آن وجود ندارد.

۶- جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش یک نوع عمل زیبایی برای مردان، زنان و کودکان است که برای غلبه بر خجالت زدگی و پریشانی ناشی از نافرمی و بیرون زدگی گوش ها انجام می شود. در این جراحی زیبایی می توان اندازه، شکل، مکان، آسیب دیدگی، عدم تقارن، مشکلات ظاهری مادر زادی و غیره را برطرف کرد.

اتو پلاستی یا جراحی زیبایی گوش به وسیله ی اصلاح کردن و نازک کردن غضروف های پشت گوش انجام می شود. این کار باعث می شود گوش ها به سر نزدیک تر شوند. جراحی زیبایی گوش هم می تواند توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی انجام شود و هم توسط یک جراح پلاستیک.

جراحی و  لیفت صورت

جراحی های صورت

فرآیند پیری می تواند برای افراد ناخوشایند باشد و آنها را به سمت جراحی زیبایی بکشاند  با لیفت صورت می توانید یک صورت صاف تر و جوان تر داشته باشید جراحی زیبایی لیفت صورت برای از بین بردن چین و چروک صورت و رفع افتادگی پوست انجام می شود. جراحی لیفت صورت موجب بالا رفتن اعتماد بنفس می گردد و می تواند با عمل جراحی گردن و عمل رفع پف چشم ترکیب گردد تا چهره سالها جوانتر نشان داده شود.

کشیدن پوست صورت که اصطلاحا لیفت صورت هم گفته می شود برای جوانتر کردن پوست و حالت صورت طراحی شده است . بهترین کاندید این عمل فردی است که ساختار استخوانی صورت وی خوب باشد و فقط نسج نرم صورت او خود را ول کرده باشند.

سن مناسب برای جراحی لیفت صورت  بین ۴۰ تا ۶۵ سالگی است اما در سنین بالاتر هم میتوان نتایج مطلوبی را بدست آورد . باید توجه داشت که هر چند با این عمل چین و چروکهای سطحی پوست کمتر میشود ولی هدف اصلی این عمل کشیدن عضلات و فاشیاهای زیر پوست است . معمولا این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن ، بلفاروپلاستی ، لیفتینگ ابرو و پیشانی بطور همزمان انجام میشود سن متقاضی، جنس پوست وی ، میزان کشیدن فاشیا ها و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند ..

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک ،سوختگی و ترمیمی

مشاوره رایگان ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶