جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی :بینی شما یکی از ویژگی های متمایز چهره شماست و عملکرد صحیح آن در زندگی روزمره شما ضروری است. هنگامی که شما با ناراحتی به بینی خود نگاه می کنید و از آن ناراضی هستید یا عوارض عملکردی دارد که باعث نفس کشیدن سخت شما می شود، می توانید کیفیت زندگی خود را تغییر دهید.

جراحی بینی

با عمل جراحی بینی  اشکالات مختلف بینی را می توان برطرف کرد اشکالاتی مانند :بزرگ بودن سوراخ های بینی ،بزرگ بودن اندازه بینی  قوزدار بودن بینی افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی و لب  پهن بودن بینی ،جعبه ای شکل بودن نوک بینی ،زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت،دررفتگی تیغه بینی و غیرقرینه بودن بینی ،دو شاخه بودن نوک بینی،یا عمل جراحی انحراف تیغه بینی  دفورمیتی های بعدازعمل جراحی …

روش های جراحی بینی

جراحی بینی می تواند به صورت روش “باز” یا “بسته” باشد. رینوپلاستی باز ، بازسازی بر روی خارج از بینی است، در حالی که رینوپلاستی یا عمل بینی بسته فقط شامل برش در داخل بینی است. گرچه ممکن است، متخصصان جراحی زیبایی از یک تکنیک بسته برای جلوگیری از زخم های قابل مشاهده استفاده کنند، اما در صورت آسیب شدید، یا زمانی که محل درمان در حفره بینی قرار دارد، ممکن است عمل بینی باز باشد. یک جراح با تجریه می تواند برش های جراحی باز را در داخل  بینی به حداقل ممکن برساند.

جراحی بینی

 

۱-روش رینوپلاستی بسته :

این روش اولیه جراحی بینی بوده و مدت‌هاست که بسیاری از جراحان  بینی از آن استفاده می‌کنند. در این روش برش پوستی روی کلوملا (دیواره بین دو سوراخ بینی )ایجاد نمی شود. و تمام برش‌ها از داخل بینی داده می‌شود. مزیت این روش عدم وجود برش پوستی است و عیب آن هم عدم وجود دید مستقیم جراح به ساختار داخلی بینی است.

مزیت روش عمل بینی به صورت بسته

۱-برش پوستی در ناحیه کلوملا را ندارد.

۲-زمان عمل کوتاه تر است.

۳-تورم بعد از عمل کمتر است.

۲-جراحی بینی باز  :

روش جدیدتر جراحی است. در این روش برش پوستی روی کلوملا داده می‌شود، پوست روی بینی کاملاً به سمت بالا رانده شده جراحی زیر دید مستقیم صورت می‌گیرد. عیب این روش نیاز به برش پوستی کلوملا و تورم بیشتر پس از جراحی نسبت به روش بسته است ولی دید مستقیم جراح حین جراحی، کمک زیاد به حصول نتیجه قابل پیش بینی‌تر می‌نمایدو اصلاح غیر قرینگی ها و کجی بینی برای جراح راحت تر و امکان پذیر تر خواهد بود

جراحی بینی

مزیت روش جراحی باز بینی :

در جراحی باز دید پزشک بهتر است و راحت تر می تواند تغییرات لازم را انجام دهد در صورتی که در جراحی بسته این امکان به راحتی وجود ندارد . در جراحی باز توانایی برای انجام عمل در بینی های مشکل سهولت در گذاشتن گرافت های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها بیشتر است .

درمان انحراف بینی

حفره بینی به دو بخش که از قسمت فوقانی بینی گسترش می یابد، جدا می شود، جایی که آن به جمجمه متصل می شود.سپتوم شامل چند بخش غضروف و استخوان است. بخش پایینی آن بر ستون فقرات قدامی قرار دارد، استخوان حمایتی است که می توانید آن را در نقطه ای که بینی و ناحیه بالای بینی احساس کنید.

سپتوم به سمت یک حفره بینی گسترش می یابد و انحراف بینی زمانی ایجاد می شود که به جای ایجاد دو گذر مساوی، از بین می رود و تنها یک سوراخ بینی شما آزادانه تنفس می کند. هنگامی که سپتوم به یک طرف خم می شود، می تواند یک شکل S ایجاد کند یا به C شکل در بیاید. هر دو نوع سپتوم انحراف می تواند جریان هوا را متوقف کند و در نهایت موجب آسیب به بافت نرم بینی شود که نتیجه آن اختلال در تنفس خواهد بود.

جراحی بینی

نکات مهم و مراقبت های بعد از عمل جراحی  بینی:

۱-طی روزهای اول پس از عمل از هرگونه ضربه به بینی باید پرهیز شود. به عنوان مثال هنگام خواب باید طاق باز خوابید.
۲-استفاده از کیسه یخ مخصوص روی چشم ها که بعد از جراحی بینی به فرد داده می شود تا ۲۴ ساعت بعد از جراحی برای کاهش تورم الزامی است.
۳-تخلیه ترشحات بینی با فشار تا ۲ الی ۳ هفته بعد از جراحی به هیچ وجه نباید انجام شود.
۴-طی چند هفته پس از عمل برای بهتر شدن تنفس می توان روزانه در چند نوبت با محلول سرم نمکی، داخل بینی را شست وشو داد.

جراحی بینی

۵-در هفته های اول پس از عمل لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری شود.
و تا حد ممکن تا چند هفته بعد از جراحی بهتراست از عینک به خصوص عینک های آفتابی سنگین استفاده نشود.
۶-دو الی سه هفته بعد از جراحی از انجام ورزش های سنگین خودداری شود.
خوردن غذاهایی که باعث حساسیت و خارش پوست می شوند ممنوع است . همچنین خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند تا هفته ی اول بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه نمی شود.
۷-شستن صورت یا حمام کردن به شرطی که پانسمان روی بینی خیس نشود بلامانع است.

جراحی نوک بینی

برخی از متقاضیان هم هستند که ، جهت عمل بینی از شکل بینی خود راضی هستند. فقط خواستار اصلاح مشکلات نوک بینی خود هستند.نکته ظریفی که تشخیص آن در جراحی زیبایی بینی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ارزیابی دقیق افتادگی بینی بعد از عمل و قبل از عمل بیمار و تفاوت قائل شدن بین افتادگی نوک بینی و تورفتگی سوراخ‌های بینی است

جراحی بینی

موارد کاربرد  جراحی نوک بینی

با انجام جراحی نوک بینی می توانید فرم دلخواه خود را در این ناحیه از بینی خود ایجاد نمایید این جراحی به نسبت جراحی ساده ای می باشد که با بکار گیری تکنیک و روش های ویژه ای انجام می گیرد

۱- پهن بودن بینی را از بین می برند.
۲-درمان افتادگی در ناحیه نوک بینی.
۳-فاصله بین صورت و نوک بینی را کم می کنند.
۴-از میان برداشتن قوز بینی.
۵-کوچک کردن سوراخ بینی.
۶-جراحی نوک بینی ممکن است سوراخ های بینی را کوچک کند. جراح بینی برای نتیجه بهتر و اصلاح کردن معایب نوک بینی ، از روش های به خصوصی استفاده می کند که شکل ظاهری بینی ، زیبا و شکیل و البته با اجزای صورت،هماهنگ باشد.

جراحی بینی

جراحی نوک بینی چگونه است

جراحی نوک بینی  منجر به سربالا بودن و صاف شدن بینی می شود.البته بینی های استخوانی موارد بهتری نسبت به سایر افراد به حساب می آیند. زیرا کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند،از ضخیم بودن پوست این ناحیه و نرم بودن پره های بینی ورنج می برند.تغییر در ساختار این نوع بینی نیازمند روش ها و تکنیک هایی است که می تواند نرمی و ضخامت جنس بینی را کاهش دهد.

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک ،سوختگی و ترمیمی

مشاوره رایگان ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 7 =